Karavany, kemp Boban, Živogošče, Makarská riviéraMAKARSKÁ RIVIÉRA

Je bezesporu jedna z nejkrásnějších destinací chorvatského pobřeží. Tato oblast patřila vždy k nejnavštěvovanějším oblastem Jadranu. Začíná asi 60 km jižně od Splitu a rozprostírá se v délce 70 km od Brely až po Gradac. Je chráněna monumentálním pohořím Biokovo s nejvyšší horou sv. Jure ( 1762 m. n. m. ). Má největší zalesnění z celého dalmatského pobřeží, překrásné oblázkové pláže, neuvěřitelně čisté moře a velice teplé a stabilní počasí. Centrem oblasti je městečko Makarská.

ŽIVOGOŠČE
Letní destinaci Živogošče najdete na Makarské riviéře, přibližně 20 kilometrů jižně od města Makarska. K letovisku Živogošče patří vesničky Porat, Malá Duba a Blato. Tyto části mají kolem 500 stálých obyvatel. Dlouhé pláže a zátoky, které se táhnou v délce přes 6 kilometrů podél krásného pobřeží, jsou lemované pěšinami s borovicemi, olivovníky a vinohrady. Nad vesničkami se tyčí mohutné pohoří Biokovo.
VYBAVENÉ KARAVANY se nacházejí turisty vyhledávaném letovisku na Makarské riviéře v kempu BOBAN.

Kemp Boban je malý soukromý kemp, sousedící s kempem Dole. Kemp se nachází ve vzrostlém borovicovém háji. Kde spojení přírody, čerstvého vzduchu a čistého moře vytváří jedno z nejkrásnějších míst na Makarské riviéře.
Podél celého kempu jsou oblázkové pláže s pozvolným vstupem do moře. Romantiku tomuto kempu dodává pohoří Biokovo, které se tyčí do výšek nad celým kempem. Kemp je stíněn vzrostlými borovicemi. Kemp je ideální pro milovníky krásné přírody, kteří nevyhledávají rušná turistická centra. Ideální je pro rodiny s dětmi, pro skupiny i jednotlivce.
Obchod s potravinami je v kempu Dole, vzdálen asi 200 m. Ke kempu patří restaurace " Bili kuk " postavená v malém přístavu u moře s příjemnou obsluhou a chorvatskými specialitami.

Stravování: vlastní

Stravování vlastní, každý karavan je vybaven kuchyňkou se základním vybavením.
Na místě je možnost dokoupení polopenze ( snídaně, večeře ) v nedaleké restauraci.
Cena dospělá osoba 11 Euro / den
Cena dítě do 10 let 8 Euro / den

Ubytování: karavany

Karavany mají dvě ložnice s dekami a polštářky. Plně vybavenou kuchyňku s plynovým dvou plotýnkovým vařičem, mikrovlnou troubou, rychlovarnou konvicí a lednicí. Stanová přístavba před karavany je postavena na dřevěných podlážkách s linoleem. Jejich součástí je plastový zahradní nábytek - stůl a židle.

Program zájezdu

1. den: příjezd do kempu, ubytování, slunce, moře
2. den: slunce, moře ,koupání,výlety
3. den: slunce, moře ,koupání,výlety
4. den: slunce, moře ,koupání,výlety
5. den: slunce, moře ,koupání,výlety
6. den: slunce, moře ,koupání,výlety
7. den: slunce, moře ,koupání,výlety
8. den: Závěrečný úklid karavanu, ukončení pobytu, individuální odjezd.

Zájezd nemá k dispozici žádné termíny.
(TourOperátor: Monika tour)

Slevy

 • Dítě do 1 roku ZDARMA

Cena zahrnuje

 • Cena zahrnuje ubytování 7 nocí
 • Spotřebu elektrické energie, plynu a vody
 • Možnost využití delegáta

Cena nezahrnuje

 • Cena nezahrnuje
 • Pobytovou taxu dítě do 12 let ZDARMA, dítě 12 - 18 let 4 kuny na den, dospělá osoba 8 kun na den
 • Možnost pobytu se psem 3 Eura na den
 • Cena nezahrnuje parkovné 450,- Kč za 7 nocí

Výlety

 • VEČERNÍ MAKARSKÁ
 • NOČNÍ PANORAMA IGRANE - MAKARSKÁ
 • NOČNÍ PANORAMA PODGORA - MAKARSKÁ
 • Makarska je přístavní město a turistické letovisko, které se nachází na pobřeží Jaderského moře, ve střední Dalmácii. Díky svojí výhodné poloze na spojnici mezi Splitem a Dubrovníkem a krásné krajině sem již v první polovině 20. století začali jezdit turisté, následně se celé oblasti začalo říkat Makarská riviéra. Město také proslulo svojí promenádou s malými obchůdky a kavárnami. Významnými stavbami města jsou kostel z 18. století a františkánský kostel.
 • HVAR - lodní výlet (MLASKA, SUČURAJ)
 • Ostrov Hvar patří k nejoblíbenějším místům na chorvatském pobřeží, je nejslunnějším ostrovem Dalmácie. Mlaska je zátoka na severní straně ostrova vzdálená jen 5 km od východního cípu ostrova a městečka Sučuraj. Jméno Mlaska nese také vyhlášená písčitá pláž v zátoce a kemp, který ji obklopuje.
 • Malý přístav Sučuraj je malebnou osadou vedle stejnojmenného misu. Městečko má jen asi 400 stálých obyvatel, kteří se kromě cestovního ruchu živí zejména rybolovem. Sučuraj je znám také výrobou kvalitních vín a olivového oleje. Městečko je protkáno úzkými uličkami se starými domy.
 • DUBROVNÍK - historické centrum
 • Historická část Dubrovníku je zapsána na seznamu UNESCO. Město obklopují hradby, které byly zbudovány ve 13. - 16. století. Mají délku přes 2 km a výšku až 25 m. Okruh Starým městem začíná u brány Pile se sochou sv. Blaise, přes dlážděnou promenádu s fontánou Onofrio s 16 chrliči vody se dostaneme ke kostelu sv. Spasitele a františkánskému klášteru. Na náměstí Luža stojí Rolandův sloup, náměstí vévodí zvonice z roku 1444. Nejvýznamnější budovou na náměstí je palác Sponza ze 16. století. Náměstí uzavírá kostel sv. Blaise a goticko-renesanční palác z 15. století. K dalším památkám patří katedrála Nanebevzetí Panny Marie s oltářem sv. Jana z Nepomuku.
 • Korčula - lodní výlet
 • Korčula je šestým největším ostrovem Jaderského moře. Je označována za nejzelenější středomořský ostrov, za ekologickou oázu omývanou mimořádně čistým mořem. Je to ostrov hornatý, jen asi desetinu jeho plochy tvoří údolí nebo pásy pobřeží. Od západu na východ měří ostrov 47 km, na šířku je to jen něco mezi 5 a 8 km. Mnoho měst, a především hlavní město Korčula, si zachovalo téměř nedotčený historický charakter a množství hodnotných památek. Čistá voda a vzduch, dělá z Korčuly klimatické lázně. V městečku Vela Luka na severu ostrova jsou skutečné lázně. Tamním bahnem se úspěšně léčí mnohé choroby, zejména ty, co postihují pohybotvé ústrojí.
 • PŘÍRODNÍ PARK BIOKOVO
 • Mohutné pohoří Biokovo se táhne nad Makarskou riviérou v oblasti střední Dalmácie v délce 36 km a šířce 9,5 km. Je součástí dinárské horské soustavy a druhé nejvyšší chorvatské pohoří. Část pohoří 196 km²) je chráněna jako přírodní park. . Rozprostírá se od průsmyku Dupci na Jadranské magistrále na severozápadě po Gornji Igrane na jihovýchodě. Přestože pohoří Biokovo stoupá strmě od pobřeží, je snadno dostupné. Několik značených turistických tras vede pohořím přes zdánlivě nepřístupná skalní úbočí. Nejvyšším vrcholem pohoří Biokovo je Sveti Jure (1 762 m. n. m.).
 • MOSTAR (Bosna a Hercegovina)
 • RAFTING NA ŘECE CETINA
 • Příjezdem na křišťálově čistou řeku Cetinu objevíte její malebnou a dojemnou krásu. Budete součástí jejích kouzelných vodopádů, velkolepých hlubokých kaňonů, malebných jeskyň a zeleného lesu. Příjemná asi 3 hodinová jízda Vám poskytne nezapomenutelné zážitky.
 • LETNÍ DOVOLENÁ V CHORVATSKU !